32

Jiří a Jarmila Dardovi (Hlučín) - kutil

Deštová voda je nejlepší řešení zalévání zahrad. Kdybychom neměli nádrže na deštovou vodu, byli bychom nuceni při větším suchu zalévat pitnou vodou. Naše studna nemá tolik vody. Zahradu máme ve svahu, v Hlučíně (okr.Opava) v zahrádkářské osadě Vinná Hora.

První nádrž je umístěná v sadu za dřevníkem, jímá vodu ze střechy 25 m2. Ze střechy je jednoduchým svodem svedena voda do nádrže. Z nádrže vede přes dřevník potrubí s uzavíratelným kohoutkem na zalévání horních teras zahrady. Tento způsob nám hodně ušetří práci při zalévání. Obě nádrže jsou IBC plastové kontejnery, do kterých se vejde 1000 l vody.

Druhá nádrž jímá vodu ze střechy zahradního domku 60 m2. Svod je napojen průběžným potrubím s uzavíratelným sifonem. Při naplnění nádrže vodou se potrubí uzavře gumovým míčem, nad nímž je sítka proti padajícímu listí. Přebytečná voda odteče do kanalizace. Z nádrže je napojeno potrubí s uzavřeným kohoutkem pro zalévání zahrady. Nádrž je umístěná pod převislou břízou, kde není vůbec vidět. Z této nádrže zaléváme spodní část terasové zahrady. Do budoucna uvažujeme o další nádrži. Musíme ji dobře vymyslet a zapracovat do zahrady.

 

-další soutěžící