Soutěž- dešťová voda

Výsledky soutěže ---zde---

 

Spolek Zvonečník, časopis Zahrádkář a Národní zemědělské muzeum 

vyhlašují soutěž pro všechny zahrádkáře se zájmem o využívání dešťové vody: 

"Dešťovka na zahradě"  

 

Dešťová voda je měkká voda bez chloru a zadarmo. Shromáždit ji lze bezprostředně s každou přeháňkou i v době jinak velkého sucha, kdy vyprahlá půda vláhu hůře vstřebává a studny jsou vyschlé. Zvláště se hodí na zavlažování a každý dobrý zahrádkář se ji snaží zachytit. Lepší využívání dešťové vody může mít význam jako adaptace na změny klimatu.

Soutěží chceme upozornit na možnosti, které dešťová voda skýtá, pobídnout kutily, ale také nabídku zahradnictví k rozvinutí "dešťovkového" sortimentu s okapovými odbočkami, zásobními nádržemi s čerpadly či kapkovými závlahami. Cílem je ukázat ostatním zajímavé nápady a řešení.  

 

Přihlášení do soutěže

Pochlubte se a vyfotografujte své svody dešťové vody, nádrže či závlahy. V kategorii "Kutil" soutěží přímo autoři nápadů a v kategorii "Lovec nápadů" dokumentátoři zajímavých řešení. Jednu až dvě fotografie nám pošlete prostřednictvím formuláře níže. Nebo je možné fotografie zaslat na adresu: sdestovkou@seznam.cz Doplňte fungování a přednosti Vašeho řešení, Vaše jméno a kontakty. 

Vaše řešení zveřejníme v soutěžní fotogalerii na stránkách www.zahradni.net, nebo také v časopisu Zahrádkář. Výherci mohou jako cenu získat roční předplatné časopisu Zahrádkář, nebo hodnotné knižní publikace. Soutěž zakončíme vyhlášením výsledků a debatou s odborníky v Národním zemědělském muzeu. 

 

Termíny

Vyhlášení soutěže 4. dubna 2016

Uzávěrka příjmu soutěžních příspěvků 31. srpna 2016

Slavnostní vyhlášení výsledků a ukončení soutěže 21. září 2016 

 

Pravidla soutěže

Zúčastnit se může každý starší 15 let. Tři výherce ve dvou kategoriích určí porota ze sedmi porotců. Hodnoceno bude fungování, přednosti a nápaditost, nebude hodnocena kvalita fotografií.

Přihlášení do soutěže

Zvolte soubor
Zvolte soubor